Kampania SMS w Mautic

print

Wysoki wskaźnik przeczytanych SMS-ów i niski koszt wysyłania wiadomości tekstowych zachęca i przekonuje marketerów do aktywnego używania tego kanału komunikacji. Ilość wysyłanych SMS’ów z reklamą rośnie z roku na rok. SMS reklamowy w połączeniu z geolokalizacją oraz możliwością przesyłania linków do stron www nabiera na sile. Wysyłka SMS-ów jest dobrym rozwiązaniem, które w doskonały sposób uzupełnia standardowe działania marketingowe. Sklepy internetowe, firmy logistyczne, organizatorzy webinariów stosują również komunikację SMS’ową na wszystkich etapach obsługi klient. SMS do bazy Twojej kontaktów możesz wysyłać bezpośrednio z Mautic. Jak? Niniejszy wpis przedstawia, jak skonfigurować wysyłkę SMS jako kanał komunikacji, a następnie efektywnie wykorzystywać w ramach projektowanych i uruchamianych kampanii. Wykorzystaj pełną moc platformy Marketing Automation.

Text Messages (SMS) w Mautic

Zanim wyślesz pierwszego SMS’a skonfiguruj wtyczkę obsługującą bramkę zewnętrznego usługodawcy, w przypadku Mautic jest to Twilio. W tym celu wykonaj następujące kroki:

 1. Stwórz konto w serwisie Twilio.com.
 2. Przejdź do zakładki Account Settings. Następnie:  API Credentials.
 3. Otwórz Panel Ustawienia Mautic  : > Plugins > Twilio.
 4. Skopiuj AccountSID z Twilio i dodaj w pole Account SID w konfiguracji wtyczki Twilio w Mautic.
 5. Odkryj i skopiuj kod AuthToken w Twilio, następnie dodaj w konfiguracji wtyczki w Mautic w pole o identycznej nazwie Auth Token.
 6. Przejdź Products > Phone Numbers w Twilio, skopiuj wybrany przez Ciebie numer telefonu i dodaj go w Mautic w polu Sending Phone Number. Twilio pobiera opłatę 1$ za miesięczne utrzymanie dedykowanego numeru, z którego będą przesyłane Twoje wiadomości SMS. Koszty wysyłki SMS zgodnie z cennikiem Twilio – rozliczasz się bezpośrednio z Twilio.
 7. Ustaw, jak często Mautic ma przesyłać wiadomości SMS do Twoich kontaktów.
 8. Pamiętaj o wyborze Tak dla pola Opublikowane we wtyczce.

Twoja wtyczka została skonfigurowana. Od teraz Twój Mautic gwarantuje Ci nowy Kanał Komunikacji – czas zacząć go używać.

twillo plugin

Jak wysyłać SMS w kampanii Mautic?

Wiadomość testowa możesz stworzyć i modyfikować z poziomu Kanału Komunikacji lub przez akcje w Konstruktorze Kampanii.

 1. Przejdź do zakładki Kampanie.
 2. Edytuj istniejącą kampanię lub stwórz  nową.
 3. Otwórz Campaign Builder w Mautic (Konstruktor Kampanii).
 4. Wybierz Akcje Send Text Message.
 5. Kliknij button New Text Message. Otworzy się nowe okno przeglądarki, w którym wprowadzisz treść I ustawienia wiadomości tekstowej. W tym miejscu możesz  również wybrać z listy wiadomości SMS skonfigurowane z poziomu Kanału Komunikacji.
 6. Tworząc wiadomość SMS ustaw  Internal Name, Text Message oraz język. Zapisz. Gotowe SMS – zostanie wysłany zgodnie z parametrami i konfiguracja kampanii.

Wysyłaj SMS’y, które zwiększą Twoją sprzedaż i podniosą poziom jakości obsługi klientów.

text messages - sms twillo w mautic
Podgląd kampanii sms w mautic
Pliki w formularzach w Mautic

Jak działa wtyczka SMS w Mautic?

Przekonaj się sam. Podaj swój numer telefonu i otrzymaj kod-niespodziankę od Mautic.

By |2018-02-06T12:24:55+00:00Luty 6th, 2018|Categories: Poradnik Mautic, Wszystkie|0 Comments

About the Author:

Aneta Walas
Wieloletni praktyk marketingu i konsultant biznesowy. Specjalista w zakresie wsparcia sprzedaży, content marketingu, generowania leadów i automatyzacji marketingu. Pasjonatka nowych technologi i ich kreatywnego wykorzystania w biznesie. Zafascynowana analizą danych i technikami ich wizualizacji. Myśli strategicznie, bezustannie szukając nowych możliwości. Certyfikowany ekspert Business Process Management (OMG) oraz Project Manager (Prince2). W pracy i w życiu prywatnym ceni zaufanie oraz współpracę opartą na porozumieniu i szacunku.