• Sektor administracji publicznej i Mautic automatyzacja marketingu

Marketing automation w sektorze administracji publicznej

print

Jako reprezentant organów administracji publicznej lub też jednostek podlegających reżimowi prawa zamówień publicznych możesz mieć ograniczony dostęp do narzędzi internetowych opartych na SaaS. Obowiązujące przepisy prawa i wewnętrzne zasady mogą zabronić przechowywania danych osobowych w systemach zewnętrznych. Musisz pamiętać o polityce bezpieczeństwa informacji oraz przechowywania danych.

Mautic w modelu instalacji na własnym serwerze

Masz możliwość wykorzystywania Mautic – platformy do automatyzacji procesów marketingowych – przy jednoczesnym zachowaniu zgodności z zobowiązaniami dotyczącymi prywatności i bezpieczeństwa danych. Dla przykładu wielu europejskich klientów obawia się przestrzegania dyrektywy o prywatności w UE, która wymaga, aby dane osobowe pozostały w centrach danych w Europejskim Obszarze Gospodarczym.  Większość komercyjnych platform automatyki marketingowej ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych, co prowadzi do konsekwencji związanych z prywatnością, takich jak ustawa USA Patriot Act.

Należy również wspomnieć, że po wejściu w życie RODO (GDPR), czyli nowego unijnego rozporządzenie dotyczące ochrony danych osobowych na wszystkich instytucjach i jednostkach, nie tylko sektora publicznego będą ciążyły dodatkowe obowiązki związane z pozyskaniem, przetwarzaniem i przechowywaniem danych osobowych. Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych (RODO – polski skrót) zostało przyjęte przez Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej w kwietniu 2016 r., po czteroletnich pracach i debatach na ostatecznym kształtem zapisów. Nowe wytyczne dotyczące ochrony danych osobowych wywrócą do góry nogami część procedur, jakie firmy działające w UE stosowały przez lata i wymuszą stworzenie swoistego systemu ochrony danych osobowych w każdej organizacji.

Jak uruchomić Mautic na własnym serwerze?

Czytaj tutaj >>

Mautic automatyzacja marketingu sektora publicznego

Dzięki Mautic dane pozostają pod Twoją pełną kontrolą – tak jak to powinno być. Zgodnie z Twoimi wymaganiami możesz zapisać swoją bazę danych systemu marketing automation w lokalizacji zgodnej z przepisami o ochronie danych i dostosować do procedur i polityk bezpieczeństwa, które obowiązują w Twojej instytucji.

Marketing w sektorze publicznym

Być może zadajesz sobie pytanie – po co mi jako jednostce administracji publicznej system marketing automation, przecież nie masz celów sprzedażowych, również Twoim celem nie jest zysk finansowy. Zauważ jednak, że w sektorze publicznym oraz społecznym istnieje wiele organizacji skupiających się na powiększaniu kapitału społecznego Polaków. Są nimi wszelakiego rodzaju fundacje, stowarzyszenia, kluby, jednostki samorządu terytorialnego, instytucje kultury i media publiczne. Nowa koncepcją szczególnie istotną dla organizacji nienastawionych na osiąganie zysku jest marketing relacji, który cechuje się dążeniem do zrozumienia i współpracy z odbiorcą, odkrywaniem jego indywidualnych potrzeb, preferencji oraz ukierunkowywaniem komunikacji marketingowej na informowanie i dialog. Mautic jako platforma wspierająca zarządzanie marketingiem, pomaga również jednostkom sektora publicznego powiększać kapitał społeczny Polaków poprzez gromadzenie i przetwarzanie danych o potrzebach, preferencjach i ukierunkowanej komunikacji marketingowej.

Jaki jest Twój pomysł na wykorzystanie Mautic w sektorze administracji publicznej? Podziel się z nami swoją opinią. Być może wdrożyłeś albo planujesz wdrożyć kampanie społeczne wspierane platformą do automatyzacji marketingu? Czy też masz inne cele i nie wiesz, czy i jak zaawansowany system automatyzujący procesy marketingowe może Ci pomóc? Zapraszamy do dyskusji.

Mautic to darmowa platforma marketing automation.

Swobodna integracja

Otwarte oprogramowanie Mautic pozwala na nielimitowane połączenia z innymi aplikacjami. Łatwo integruje się z z dziesiątkami rozwiązań w tym m.in. z CRM czy sieciami społecznościowymi.

Otwarty

Mautic integrujesz i dostosujesz do nawet najbardziej specyficznych potrzeb Twojej firmy firmy.

Kompletna kontrola danych

Mautic możesz zainstalować bezpośrednio na swoim serwerze. Nie musisz płacić za dostęp do aplikacji, kontaktów, kampanii, czy obawiać się utraty licencji. Twoje dane są zależne tylko od Ciebie. Są Twoje jak nigdy dotąd.

Bezpieczny

W Mautic to Ty sprawujesz kontrolę!

Prosta instalacja

Instalację Mautic możesz wykonać w kilku prostych krokach. Jeśli zaś wolisz łatwiejsze rozwiązanie - możesz skorzystać z usług instalacyjnych. Sam interfejs aplikacji jest niezwykle przyjazny, intuicyjny, a zarazem nowoczesny.

Łatwy

W Mautic skomplikowane mogą być jedynie ułożone przez Ciebie kampanie marketing automation.

Czytaj więcej o Mautic
By |2017-06-18T21:59:40+00:00Czerwiec 18th, 2017|Categories: Artykuł|0 Comments

About the Author:

Aneta Walas
Wieloletni praktyk marketingu i konsultant biznesowy. Specjalista w zakresie wsparcia sprzedaży, content marketingu, generowania leadów i automatyzacji marketingu. Pasjonatka nowych technologi i ich kreatywnego wykorzystania w biznesie. Zafascynowana analizą danych i technikami ich wizualizacji. Myśli strategicznie, bezustannie szukając nowych możliwości. Certyfikowany ekspert Business Process Management (OMG) oraz Project Manager (Prince2). W pracy i w życiu prywatnym ceni zaufanie oraz współpracę opartą na porozumieniu i szacunku.