• Mautic & Twitter Plugin - jak działa?

Mautic & Twitter Plugin

print

Wtyczka (ang. Plugin) do integracji Mautic z Twoim kontem Twitter może:

 • Wysyłać spersonalizowane tweety do kontaktów,
 • Wyświetlać tweety do kontaktów ze zgodą Twitter,
 • Pobierać i aktualizować dane o kontakcie z profilu Twietter,
 • Umieszczać przycisk udostępniania stron docelowych (landing page).

Wymagania wtyczki Mautic & Twitter

W celu uruchomienia integracji wykonasz następujące kroki:

 1. Autoryzacja połączenia.
 2. Konfiguracja wtyczki.
 3. Test integracji.
 4. Tweet do Kontaktu.

Autoryzacja połączenia

Wtyczka Twitter wymaga autoryzacji z Twoim kontem, stwórz zatem aplikację Twitter API. Tutaj link do adresu, gdzie tworzysz i zarządzasz aplikacjami Twitter: apps.twitter.com.

Do uruchomienia aplikacji będziesz potrzebował adres zwrotny (ang. Callback URL). Ten adres zwrotny jest adresem URL generowanym i udostępnianym w oknie konfiguracji wtyczki Twitter w Mautic.

Po utworzeniu aplikacji Twitter skopiuj klucz API  (ang. API Key) do pola Klucz klienta (ang. Client Key) w konfiguracji wtyczki programu Mautic i tajny klucz API (ang. API Secret) do tajnego klienta (ang. Client Secret). Kliknij przycisk Autoryzuj. Nie zapomnij zapisać konfiguracji wtyczki!

Konfiguracja wtyczki Mautic & Twitter

Jeśli Twoje wtyczka Twitter przeszła prawidłowo autoryzacje, możesz skonfigurować karty Właściwości [1] oraz Mapowanie Pól [2]. Lista właściowości oraz pól do wypełnienia może zostać zaktualizowane póżniej w zależności od tego czego będziesz potrzebował. Natomiast mapowanie pól ustaw na minimalnym poziomie tj. E-mail, aby móc zakończyć konfiguracje. Następnie dodaj brakujące pole niestandardowe. Jak to zrobić dowiesz się tutaj: https://www.mymautic.pl/niestandardowe-pola-danych-mautic/

Tweety kontaktu powinny pojawić się w profilu kontaktu, gdy tylko pole kontaktu z obsługą Twitteru zostanie wypełnione istniejącym połączeniem.

Używaj  {sharebuttons} na stronach docelowych Mautic, aby dodać button „Podziel się”.

Test integracji

Po tym jak autoryzujesz i skonfigurujesz Twitter plugin możesz przetestować działanie i podejrzeć historię tweetów użytkownika w kartotece Kontaktu. Pamiętaj, że działa to jedynie dla użytkowników, których posiadasz nazwy profilowe konta Twittera, którymi się posługują. Zwróć uwagę na ograniczenia opisane poniżej.

Autoryzacja Mautic i Twitter - użycie wtyczki

Tweety do Kontaktu

W module Kanały uzyskujesz nowy środek komunikacji Tweets. Od teraz możesz wysyłać tweety w kampanii lub jako wiadomość marketingowa zgodnie z preferencją użytkownika.

Tweety mogę zostać dostosowane przez komendy:

 • {twitter_handle} wstawia Twitter Handle (Nazwa użytkownika) z profilu użytkownika, wówczas Kontakt otrzyma powiadomienia o tym, że został wspomniany.
 • {assetlink=2} wprowadza link do Zasobu z ID 2.
 • {pagelink=1}  dodaje link do Strony Docelowej (Landing Page) z ID 1.

Ograniczenia wtyczki Twitter API

Pierwotnym założenie Mautic było wyszukiwanie Od czasu kiedy wtyczki zostały opracowane platformy społecznościowe zaostrzyły dostęp do danych, tym samy API ma zdolność wyszukiwanie użytkowników po ich nazwie.

Czytaj blog Mautic

Obejrzyj video z instruktażem konfiguracji wtyczki Twitter w Mautic

Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas.

By |2020-06-29T11:02:56+00:00Październik 20th, 2017|Categories: Poradnik Mautic, Wszystkie|Tags: , , , , , |0 Comments

About the Author:

Aneta Walas
Wieloletni praktyk marketingu i konsultant biznesowy. Specjalista w zakresie wsparcia sprzedaży, content marketingu, generowania leadów i automatyzacji marketingu. Pasjonatka nowych technologi i ich kreatywnego wykorzystania w biznesie. Zafascynowana analizą danych i technikami ich wizualizacji. Myśli strategicznie, bezustannie szukając nowych możliwości. Certyfikowany ekspert Business Process Management (OMG) oraz Project Manager (Prince2). W pracy i w życiu prywatnym ceni zaufanie oraz współpracę opartą na porozumieniu i szacunku.