Walidacja kampanii, by Twoja lista mailingowa była wartościowa

print
Chociaż wielu z Was może nie być tego świadomych, Mautic umożliwiła natywny sposób sprawdzania poprawności wiadomości e-mail jako część kampanii, przed wysłaniem wiadomości e-mail. Dzięki temu Twoja lista marketingowa będzie bardziej wartościowa, ponadto rozwiązuje to potencjalne problemy techniczne związane z odbiciami mailii.
Mautic oferuje prosty sposób sprawdzania poprawności adresu e-mail z weryfikacją obejmującą obecność domeny, obecność rekordów mx, a nawet błędny zapis adresu e-mail.

Weryfikowanie, czy domena istnieje

Najpopularniejszą metodą weryfikacji jest po prostu sprawdzenie, czy istnieje domena adresu e-mail. Niektóre boty spamu wypełniają formularze internetowe, które nie zawierają captcha, aby zainfekować listę e-maili i zaszkodzić reputacji, a także zmniejszyć zaangażowanie e-mailowe. Walidacja domen jest niezbędna do wykrywania nieprawidłowych wiadomości e-mail i znacznie zmniejsza liczbę twardych odbić w kampaniach.

Sprawdzanie poprawności e-maili za pomocą rekordów MX

Przede wszystkim dowiedzmy się, co to jest rekord MX. Wikipedia definiuje rekord MX jako:

Rekord MX to rodzaj certyfikowanego i zweryfikowanego rekordu zasobu w systemie nazw domen, który określa serwer pocztowy odpowiedzialny za przyjmowanie wiadomości e-mail w imieniu domeny odbiorcy, oraz wartość preferencji używaną do priorytetyzacji dostarczania poczty, jeśli dostępnych jest wiele serwerów pocztowych. Zestaw rekordów MX nazwy domeny określa sposób routingu poczty e-mail za pomocą protokołu SMTP (Simple Mail Transfer Protocol).
Innymi słowy, rekordy MX określają sposób odbierania wiadomości e-mail. Jeśli domena nie publikuje rekordu mx, nie można wysyłać e-maili do osób w tej domenie. Rekord MX potwierdza, że ​​domena ma skonfigurowany serwer poczty przychodzącej.
Mautic jest wystarczająco inteligentny, aby zweryfikować istnienie rekordów mx w domenie i możesz użyć tej wspaniałej funkcji w swoich kampaniach.

Potwierdź adres e-mail w kampanii Mautic

Mautic oferuje warunek w kampaniach, dzięki czemu można sprawdzić pocztę e-mail kontaktów. Wystarczy, że w konfiguratorze kampanii wybierzesz warunek: Has valid email address. Wybranie tej opcji „Ma prawidłowy adres e-mail” zastosuje dwie metody weryfikacji, o których wspomnieliśmy wcześniej: istnienie domeny i istnienie wpisów MX.

Jeśli kontakt ma poprawny adres e-mail, możemy zastosować tag „poprawny e-mail”, w przeciwnym razie warunek wykluczający usuwający kontakt z bazy danych.
W ten sposób kontakt ten nie wejdzie do żadnej innej kampanii, a Twoja lista e-mail zawierać będzie tylko prawidłowe adresy e-mail.
valid email adress
Włączenie sprawdzania poprawności wiadomości e-mail w Mautic pozwala uzyskać większe zabezpieczenie przed twardymi odbiciami w kampaniach. Usunięcie nieprawidłowych kontaktów przed wysłaniem do nich wiadomości e-mail to doskonały sposób na nawiązanie relacji z dostawcami poczty e-mail, takimi jak Gmail, Hotmail itp.
…a więc naprawdę WARTO!

Potrzebujesz pomocy przy Twoim Marketing Automation? Napisz do nas.

Mautic to darmowa platforma marketing automation.

Swobodna integracja

Otwarte oprogramowanie Mautic pozwala na nielimitowane połączenia z innymi aplikacjami. Łatwo integruje się z z dziesiątkami rozwiązań w tym m.in. z CRM czy sieciami społecznościowymi.

Otwarty

Mautic integrujesz i dostosujesz do nawet najbardziej specyficznych potrzeb Twojej firmy firmy.

Kompletna kontrola danych

Mautic możesz zainstalować bezpośrednio na swoim serwerze. Nie musisz płacić za dostęp do aplikacji, kontaktów, kampanii, czy obawiać się utraty licencji. Twoje dane są zależne tylko od Ciebie. Są Twoje jak nigdy dotąd.

Bezpieczny

W Mautic to Ty sprawujesz kontrolę!

Prosta instalacja

Instalację Mautic możesz wykonać w kilku prostych krokach. Jeśli zaś wolisz łatwiejsze rozwiązanie - możesz skorzystać z usług instalacyjnych. Sam interfejs aplikacji jest niezwykle przyjazny, intuicyjny, a zarazem nowoczesny.

Łatwy

W Mautic skomplikowane mogą być jedynie ułożone przez Ciebie kampanie marketing automation.

Czytaj blog o Mautic

About the Author:

Mautic Team