Wiadomości marketingowe w Mautic

print

Marketing Messages to pozycja dostępna od wersji 2.6. Funkcja ta pozwala zoptymalizować dostarczanie wiadomości do kontaktów, poprzez wysyłanie ich za pośrednictwem preferowanego przez kontakty kanału. Jak nadać kontaktom preferencje komunikacji i częstotliwość wysyłki wiadomości pisaliśmy tu: https://www.mymautic.pl/preferencje-komunikacji/

Na przykład, jeśli Twój klient wskazuje, że woli abyś kontaktował się z nim za pośrednictwem sms-a, a Ty w swojej kampanii zaplanowałeś obie formy: zarówno e-maila i SMS-a – Mautic zignoruje wiadomość e-mail dla tego kontaktu i zamiast tego wyśle ​​sms! Jeśli Twój kontakt nie określił preferowanego kanału, kanałem domyślnym będzie email. Jeśli limit częstotliwości na preferowanym kanale zostanie osiągnięty lub preferowany kanał zostanie wstrzymany, wiadomość zostanie wysłana przez następny kanał, który kontakt wybrał, bazując na kanale z najwyższą dozwoloną częstotliwością.

Możesz określić, jak będzie wyglądać wiadomość w różnych kanałach, takich jak poczta e-mail, web pushe, smsy, czy wiadomości społecznościowe (twitter).

Jak skonfigurować marketing message?

Aby skonfigurować wiadomość marketingową wejdź w Kanały > Wiadomości marketingowe i kliknij +Nowa. W zależności od kanałów włączonych w Konfiguracji, możesz zobaczyć E-mail, SMS-a, Tweet i / lub web notifications.

Kliknij na zakładki wiadomości, które chcesz skonfigurować, a następnie oznacz „Włączony:  „TAK”. Dalej możesz wybrać wiadomość z menu rozwijanego, czyli spośród swoich wiadomości. Możesz również tworzyć nowe e-maile i SMS-y w locie. Po skonfigurowaniu wiadomości kliknij przycisk Zapisz i zamknij.

wiadomości marketingowe

Teraz, gdy wprowadzisz wiadomość marketingową jako akcję kampanii, Mautic wyśle ​​typ wiadomości preferowany przez kontakt.

wiadomości marketingowe

Dostosowujesz się wiec jak najmocniej do tego co lubi Twój klient, wzbudzasz jego sympatię i możesz też zmniejszyć ilość wypisów.

Potrzebujesz pomocy przy Twoim Marketing Automation? Napisz do nas.

Mautic to darmowa platforma marketing automation.

Swobodna integracja

Otwarte oprogramowanie Mautic pozwala na nielimitowane połączenia z innymi aplikacjami. Łatwo integruje się z z dziesiątkami rozwiązań w tym m.in. z CRM czy sieciami społecznościowymi.

Otwarty

Mautic integrujesz i dostosujesz do nawet najbardziej specyficznych potrzeb Twojej firmy firmy.

Kompletna kontrola danych

Mautic możesz zainstalować bezpośrednio na swoim serwerze. Nie musisz płacić za dostęp do aplikacji, kontaktów, kampanii, czy obawiać się utraty licencji. Twoje dane są zależne tylko od Ciebie. Są Twoje jak nigdy dotąd.

Bezpieczny

W Mautic to Ty sprawujesz kontrolę!

Prosta instalacja

Instalację Mautic możesz wykonać w kilku prostych krokach. Jeśli zaś wolisz łatwiejsze rozwiązanie - możesz skorzystać z usług instalacyjnych. Sam interfejs aplikacji jest niezwykle przyjazny, intuicyjny, a zarazem nowoczesny.

Łatwy

W Mautic skomplikowane mogą być jedynie ułożone przez Ciebie kampanie marketing automation.

Czytaj blog o Mautic

About the Author:

Mautic Team