• Video Gated Mautic - jak używać bramki video?

Gated Video w Mautic – jak stosować?

print

Chcesz wiedzieć, kto, jak długo, kiedy oglądała Twoje materiały Video? Użyj funkcji Gated Video w Mautic. Mechanizmy bramki video w marketing automation to doskonałe narzędzie  do generowania leadów z Twojej strony internetowej.

Materiały video wszechobecne w Internecie

Statystyki potwierdzają, że Video marketing przeniknął z niszy do mainstreamu i nie ma już od tego odwrotu. Materiały Video stanowią rozszerzenie artykułów, zastępują pisemne instrukcje czy też przypadki użycia produktów i oczywiście służą zwiększeniu sprzedaży. Wideo marketing stanowi ważną gałąź marketingu internetowego i kryje w sobie olbrzymi potencjał do zaangażowania klientów w różnych fazach procesu zakupowego. Pliki Video możesz wykorzystać zarówno w kampaniach generowania popytu, czy też generacji leadów, jak również hodowania leadów.

Jak działa bramka Video w Mautic?

Mautic korzysta z filmów publikowanych na Youtube, Vimeo lub MP4 jako źródła Video. Czytelnik Twojej strony internetowej otrzymuje dostęp do pliku Video. Ogląda materiał do momentu, w którym wskazałeś Mautic’owi ograniczyć dostęp i zwalniasz go po wypełnieniu formularza. Tym samy „przechwytujesz” kontakt, który zainteresował i zaangażował się w Twoją publikację. Brama wideo bezpośrednio zwiększa współczynniki konwersji marketingowej. Z analiza danych naszego klienta wynika, że publikowane przez niego filmy z poradami przekształcały się w leady na poziomie 16% (formularz kontaktowe pod publikacją Video lub komentarze). Oznacza to, że na każde 100 odtworzeń video, to właśnie video wygenerowało 16 nowych potencjalnych klientów. Filmy z formularzem osadzonym w bramie video w Mautic otrzymało 43% współczynnik konwersji!

Jak używać Gated Video w Mautic?

Zastanawiasz się, gdzie i jak skonfigurować bramkę Video – nie możesz doszukać się narzędzia do zarządzania bramą video w Panelu, czy też w Menu Mautic? Już wyjaśniamy, Mautic korzysta z filmów publikowanych poza nim, nie ma też wydzielonego elementu menu. Bramki osadzane są w treści strony docelowej lub w witrynie, na której jest zainstalowany kod śledzenia JavaScript Mautic. Co więc należy zrobić, aby korzystać z bramki video?

Bramka Video na Twojej stronie internetowej

Zatem, jeśli masz zainstalowany kod śledzący Mautic wystarczy, że na stronie na której chcesz opublikować filmik z dostępem po wypełnieniu formularz, dodasz następujący kod i ustawisz w nim własne parametry:

//* <video width=”640″ height=”360″ data-form-id=”1″ data-gate-time=„15″> <source type=”video/youtube” src=”https://www.youtube.com/watch?v=QT6169rdMdk” />
</video> *//

Bramka Video zaimplementowana na landing page w Mautic

Aby użyć bramki video na Twojej stornie docelowej,  wystarczy kliknąć w edytorze pola tekstowego, wtedy pojawi się edytor. W górnym panelu naciśnij ikonę Insert Gated Video, a pojawi się panel, w którym wprowadzisz parametry pliku video, ustawisz czas pojawienia się formularza oraz typ formularza.

Jak dodać bramkę video do strony docelowej w Mautic?
Gated Video w Mautic - jak używać?

Demo bramki video w Mautic

Specjalnie dla Ciebie zintegrowaliśmy skonfigurowaną wersję Mautic z witryną internetową opartą na WordPress. Przypadek użycia funkcji bramki video w Mautic może przetestować samodzielnie i zobaczyć wyniki bezpośrednio w Mautic.

Testuj bramkę video >>

Źródło: mautic.com

Obejrzyj video z instruktażem ustawień Video Gated w Mautic

Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas.

About the Author:

Aneta Walas
Wieloletni praktyk marketingu i konsultant biznesowy. Specjalista w zakresie wsparcia sprzedaży, content marketingu, generowania leadów i automatyzacji marketingu. Pasjonatka nowych technologi i ich kreatywnego wykorzystania w biznesie. Zafascynowana analizą danych i technikami ich wizualizacji. Myśli strategicznie, bezustannie szukając nowych możliwości. Certyfikowany ekspert Business Process Management (OMG) oraz Project Manager (Prince2). W pracy i w życiu prywatnym ceni zaufanie oraz współpracę opartą na porozumieniu i szacunku.