• Mautic zainstalowany na Twoim serwerze

Instalacja i uruchomienie Mautic – poradnik

print

Mautic to darmowe narzędzie typu marketing automation. Co zrobić aby instalacja Mautic na własnym serwerze przebiegła bez błędów? Od czego zacząć?

Po pierwsze!

Sprawdź gdzie pobrać pliki instalacyjne Mautic?

Po drugie! 

Upewnij się, że masz wszystko czego potrzebujesz. Szczegóły w poście: Czego potrzebujesz do instalacji Mautic na swoim serwerze?

No to zaczynamy!

Rozpocznij instalację Mautic w trzech krokach:

Przejdź do subdomeny, czy też adresu folderu z wgranymi plikami Mautic.

System działa bez ograniczeń na wszystkich przeglądarkach – więc możesz wybrać swoją ulubioną.

Na początku Mautic zweryfikuje poprawność ustawień serwera i możliwość uruchomienia instalatora, jeśli wszystko jest w porządku pojawi się następujący komunikat:

Serwer gotowy do instalacji Mautic
Instalacja Mautic - krok 1 - weryfikacja ustawień serwera

W kolejnym kroku rozpoczyna się proces instalacji – wprowadź parametry bazy. Wróć zatem do przygotowanych danych dostępowych do bazy i serwera bazy, aby wprowadzić parametry w odpowiednie pola. Widok przykładu poprawnie wypełnionego formularza z danymi dostępowymi do bazy i połączeniem z serwerem:

Instalajca Mautic – połącznie z bazą danych
Instalacja Mautic - połączenie z bazą danych

W drugim kroku załóż konto Administratora. Użyj bezpiecznego hasła i takie, które zapamiętasz – może wymyśl coś bardziej twórczego niż login: Admin, hasło: Admin.

Instalacja Mautic – konto administratora
Instalacja Mautic - konto administratora

Pozostaje nam trzeci krok – wprowadzenie ustawień adresu email. Wpisz dane swojego adres e-mail, możesz je zmienić lub zaktualizować w panelu konfiguracji systemu. Proces konfiguracji poczty e-mail w Mautic opisaliśmy w odrębnym wpisie.

Instalacja Mautic – ustawienia poczty emial
Instalacja Mautic - ustawienia poczty emial

Gotowe – Mautic został poprawnie zainstalowany! Instalacja na własnym serwerze wykonana w trzech krokach. Z nami opanujesz obsługę Mautic w zakresie jego funkcjonalności.

Instalacja Mautic – wykonana poprawnie
Skuteczne uruchomienie Mautic na własnym serwerze
Możesz się logować do Mautic!

Uwaga: Mautic nie będzie działał prawidłowo bez poprawnie ustawionych zadań Cron. Zanim przejdziesz do konfiguracji systemu uruchom zadania Cron.

Sprawdź jak poprawnie wprowadzić zadania Cron dla Mautic?

Problemy z instalacją Mautic.

Zdarzają się rzadko jednak pojawiają się i głównie są związane z niezgodnością ustawień serwera – wówczas plik instalacyjnych nie uruchamia się. Otrzymany komunikat prześlij do administratora serwera z prośba o dostosowanie parametrów i usunięcie ograniczeń.

Twój Mautic jest gotowy do pracy – pora na logowanie i konfigurację!

Sprawdź jak poprawnie skonfigurować Mautic? 

Obejrzyj video jak zainstalować Mautic na własnym serwerze

About the Author:

Aneta Walas
Wieloletni praktyk marketingu i konsultant biznesowy. Specjalista w zakresie wsparcia sprzedaży, content marketingu, generowania leadów i automatyzacji marketingu. Pasjonatka nowych technologi i ich kreatywnego wykorzystania w biznesie. Zafascynowana analizą danych i technikami ich wizualizacji. Myśli strategicznie, bezustannie szukając nowych możliwości. Certyfikowany ekspert Business Process Management (OMG) oraz Project Manager (Prince2). W pracy i w życiu prywatnym ceni zaufanie oraz współpracę opartą na porozumieniu i szacunku.