Śledzenie plików udostępnionych do pobrania – czyli Assets w Mautic

print

Udostępnianie zasobów, w tym e-booków, infografik, czy plików audio jest kluczowe do pozyskiwania nowch kontaktów, edukowania potencjalnych, czy pomiaru poziomów zaangażowania kontaktów. Jest to naszym zdaniem jeden z ważniejszych elementów Inbound Marketingu. Jest to jednak możliwe wyłącznie, dzięki narzędziu, które umożliwia udostępnienie pliku dopiero po podaniu określonych przez nas danych.

Oczywiście musimy pamiętać, aby oferowany przez nas content stanowił dla użytkownika wartość, która skłoni go do pozostawienia swoich danych w zamian.

Prócz samego skłonienia do pozostawienia danych, powinieneś pamiętać, że celem długoterminowym jest przywiązywanie lojalnych klientów do twojej marki. Content więc musi mieć przydatną zawartość, która naprawdę rozwiązuje gro problemów. To jedyny sposób, w jaki możesz związać klienta, by wracał właśnie do Ciebie zawsze, gdy jest w potrzebie.

Gdzie znaleźć zasoby w Mautic?

Assets znajdują się w zakładce „Komponenty” w lewym menu.

assets mautic

Jak dodać plik?

Wszystko, co musisz zrobić, to przeciągnąć i upuścić plik w polu „przeciągnij i upuść”, aby go przesłać. Dopuszczalne rozszerzenia są wymienione w Konfiguracjach, domyślnie są to: csv, doc, docx, epub, gif, jpg, jpeg, mpg, mpeg, mp3, odt, odp, ods, pdf, png, ppt, pptx, tif, tiff, txt, xls, xlsx, wav.

zasoby mautic

Jak udostępnić zasób?

Po zapisaniu zasobu możesz podejrzeć plik klikając w link do pobrania. Teraz pozostaje udostępnienie zasobu swoim użytkownikom. Jak to zrobić? Jedną z możliwości jest stworzenie formularza, w której akcją będzie „Download an asset”. Szczegółowe instrukcje tworzenia formularzy znajdziesz we wpisie: https://www.mymautic.pl/formularz-kontaktowy/ Po wypełnieniu założonych przez nas w formularzu pól, użytkownik pobierze content.

Od teraz możesz śledzić pobrania! 🙂

assets mautic

Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas.

Mautic to darmowa platforma marketing automation.

Swobodna integracja

Otwarte oprogramowanie Mautic pozwala na nielimitowane połączenia z innymi aplikacjami. Łatwo integruje się z z dziesiątkami rozwiązań w tym m.in. z CRM czy sieciami społecznościowymi.

Otwarty

Mautic integrujesz i dostosujesz do nawet najbardziej specyficznych potrzeb Twojej firmy firmy.

Kompletna kontrola danych

Mautic możesz zainstalować bezpośrednio na swoim serwerze. Nie musisz płacić za dostęp do aplikacji, kontaktów, kampanii, czy obawiać się utraty licencji. Twoje dane są zależne tylko od Ciebie. Są Twoje jak nigdy dotąd.

Bezpieczny

W Mautic to Ty sprawujesz kontrolę!

Prosta instalacja

Instalację Mautic możesz wykonać w kilku prostych krokach. Jeśli zaś wolisz łatwiejsze rozwiązanie - możesz skorzystać z usług instalacyjnych. Sam interfejs aplikacji jest niezwykle przyjazny, intuicyjny, a zarazem nowoczesny.

Łatwy

W Mautic skomplikowane mogą być jedynie ułożone przez Ciebie kampanie marketing automation.

Czytaj blog o Mautic

About the Author:

Mautic Team