• Mautic emial automation - Open Source? Konfiguracja marketing automation

Szablony wiadomości w Mautic

print

Zapewne chciałbyś aby Twoja identyfikacja wizualna była jednakowa dla każdego elementu, który wytwarzasz, czy to jeśli chodzi o stronę www, bilbordy, reklamy, czy emaile. Jeśli wysyłałeś maile dotychczas, to być może jesteś już przyzwyczajony do pewnego schematu kreacji graficznej, być może nawet też Twoi czytelnicy także się już do nich przywiązali?

Nic straconego, w Mautic możesz przesyłać i używać własnych niestandardowych motywów, z których będą mogli korzystać wszyscy użytkownicy Twojej instalacji.

Jak stworzyć motyw / szablon e-mail, reprezentujący Twoją markę i korzystać z niego wielokrotnie?

Przeczytaj, przetestuj i podziel się z nami opinią.

Gdzie znaleźć motywy?

Wszystkie zainstalowane motywy znajdują się w zakładce „Themes” w prawym menu ustawień konfiguracyjnych.

Te same motywy widzisz tworząc nowy e-mail lub landing page.

motywy w mautic

Jakie pliki składają się na szablon?

Każdy z motywów zbudowany jest podobnie. Składa się z pliku config.json, plików HTML w formacie .twig, a także ze skorelowanych z plikami HTML plików CSS,  pliku thumbnail.png oraz grafik w folderze img.

W celu stworzenia nowego motywu najłatwiej posługiwać się już gotowym. Każdy z zainstalowanych szablonów możesz pobrać klikając przy wybranym „Download”, plik pobierze się jako .zip, a po wypakowaniu zobaczysz pliki, które wymieniliśmy powyżej.

Teraz możesz je dowolnie i bezpiecznie edytować.

pliki motywu mautic

Jak wgrać nowy motyw?

Motyw musisz wgrywać jako plik .zip. W prawym górnym rogu, w Ustawienia > Themes dostępny jest przycisk „Wybierz plik” + „Instal”. Wystarczy wybrać plik  dysku i zaimportować. Po tym motyw ten będzie już dostępny na liście oraz na liście dostępnych przy tworzeniu e-maili.

Jak wysyłać maile dowiesz się z naszego innego wpisu: Jak tworzyć kreacje e-mailowe w Mautic? 

Potrzebujesz pomocy przy stworzeniu wymarzonego motywu? Napisz do nas.

Mautic to darmowa platforma marketing automation.

Swobodna integracja

Otwarte oprogramowanie Mautic pozwala na nielimitowane połączenia z innymi aplikacjami. Łatwo integruje się z z dziesiątkami rozwiązań w tym m.in. z CRM czy sieciami społecznościowymi.

Otwarty

Mautic integrujesz i dostosujesz do nawet najbardziej specyficznych potrzeb Twojej firmy firmy.

Kompletna kontrola danych

Mautic możesz zainstalować bezpośrednio na swoim serwerze. Nie musisz płacić za dostęp do aplikacji, kontaktów, kampanii, czy obawiać się utraty licencji. Twoje dane są zależne tylko od Ciebie. Są Twoje jak nigdy dotąd.

Bezpieczny

W Mautic to Ty sprawujesz kontrolę!

Prosta instalacja

Instalację Mautic możesz wykonać w kilku prostych krokach. Jeśli zaś wolisz łatwiejsze rozwiązanie - możesz skorzystać z usług instalacyjnych. Sam interfejs aplikacji jest niezwykle przyjazny, intuicyjny, a zarazem nowoczesny.

Łatwy

W Mautic skomplikowane mogą być jedynie ułożone przez Ciebie kampanie marketing automation.

Czytaj blog o Mautic

About the Author:

Mautic Team