• News: Przyciski call to action - jak stosować w Mautic

Programowalne przyciski w e-mailach i landing page’ach

print

Jeśli używasz Mautic to wiesz, że można w nim tworzyć mikrostrony i e-maile za pomocą edytora przeciągnij i upuść (drag-and-drop). Edytor przeszedł wielką zmianę w Mautic 2.5, a wraz z nim zmieniła się możliwość tworzenia przycisków html, w zamian za przycisk widget.

Oczywiście nie ma nic złego w przycisku widgecie. Jest bardzo prosty w użyciu! Wystarczy kliknąć na ikonę przycisku i przeciągnąć go do miejsca docelowego.

Czasami jednak po prostu trzeba więcej …

Jeśli więc znasz trochę HTML i CSS, możesz teraz łatwo tworzyć przyciski oparte o własny html,  bezpośrednio w edytorze i mieć pełną kontrolę nad tym, w jaki sposób pojawiają się one na stronie lub e-mail.

Call to Action

Pamiętaj o poniższych zasadach, dzięki którym Twój przycisk będzie skuteczny:

  • Umieść button w odpowiednim i widocznym miejscu,
  • Wyróżnij przycisk kolorem,
  • Przekonaj tekstem do kliknięcia.

Tylko jeden button! Zbyt duży wybór opcji, a dwa buttony to już wybór – nie wprowadzaj zamieszania, niech czytelnik podąża za Twoimi wskazówkami.

Źródło: https://www.mautic.org/resources/customizable-buttons/

Mautic to darmowa platforma marketing automation.

Swobodna integracja

Otwarte oprogramowanie Mautic pozwala na nielimitowane połączenia z innymi aplikacjami. Łatwo integruje się z z dziesiątkami rozwiązań w tym m.in. z CRM czy sieciami społecznościowymi.

Otwarty

Mautic integrujesz i dostosujesz do nawet najbardziej specyficznych potrzeb Twojej firmy firmy.

Kompletna kontrola danych

Mautic możesz zainstalować bezpośrednio na swoim serwerze. Nie musisz płacić za dostęp do aplikacji, kontaktów, kampanii, czy obawiać się utraty licencji. Twoje dane są zależne tylko od Ciebie. Są Twoje jak nigdy dotąd.

Bezpieczny

W Mautic to Ty sprawujesz kontrolę!

Prosta instalacja

Instalację Mautic możesz wykonać w kilku prostych krokach. Jeśli zaś wolisz łatwiejsze rozwiązanie - możesz skorzystać z usług instalacyjnych. Sam interfejs aplikacji jest niezwykle przyjazny, intuicyjny, a zarazem nowoczesny.

Łatwy

W Mautic skomplikowane mogą być jedynie ułożone przez Ciebie kampanie marketing automation.

Czytaj więcej o Mautic

About the Author:

Mautic Team